X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

۞  به هرچه بیندیشید وستعش میدهید پس به آنچه دلخواه شماست بیندیشید   ۞

آخرین مطالب
[ چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393 ] [ 16:01 ] [ Ehsan ]

آیا بعد از نصب ویندوز 8 یا 8.1 میشه ویندوز 7 رو نصب کرد؟

بله این کار امکانپذیره. شما برای این کار باید مراحل زیر رو طی کنید:

 -1اختصاص پارتیشن یا درایوی غیر از درایو ویندوز 8 یا 8.1 ؛ برای این که بشه یه ویندوز با ورژن پایین تر رو نصب کرد باید یک درایوی غیر از درایوی که ویندوز کنونی نصب شده را برای نصب ویندوز 7 اختصاص داد.

اگه درایو ویندوز C:  می باشد از درایوهای دیگه که ظرفیت بالای 20GB داشته باشه مثل D: یا E: یا هر درایوی که مناسب باشه.

2- غیر فعال کردن  Fast Boot

مسیر زیر را دنبال کنید

Control Panel\All Control Panel Items\Power Options\Choose What The Power Buttons Do

و گزینه Turn on fast startup را غیر فعال کنیم (تیک گزینه رو بر میداریم)

اگه قابل تغییر نبود روی Change settings that are currently unavalaible کلیک میکنیم تا بتوانیم تیک fast boot را برداریم.

تمام .


__________ Yes I Can ____________
[ دوشنبه 29 اردیبهشت 1393 ] [ 14:54 ] [ Ehsan ]

اگه کامپیوتر یا لپ‌تاپ شما از دو تا کارت گرافیک که یکی اصلی (NVIDIA یا  AMD) و دیگری Intel(R) HD  برای کارهای جزئی بهره می بره و اگه مثل لپ تاپ من بعد از نصب مجدد ویندوز یا نصب ویندوز با ورژن بالاتر، ویندوز دیگه کارت گرافیک اصلی رو نمیتونه تشخیص بده و فقط Intel(R) HD Graphics رو میتونه بشناسه و نصب کنه با دو روش میشه گرافیک اصلی رو نصب کرد:

 

 -1توی تنظیمات بایوس بگردید و دنبال گزینه بگردید که با ویندوز موردنظر تطابق داشته باشه که زیاد توصیه نمیشه.

 -2 آپدیت بایوس

چون بایوس میان افزاره و رابط بین نرم افزار و سخت افزاره و علت تشخیص ندادن کارت گرافیک توسط سیستم‌عامل ویندوز به احتمال زیاد برای اینه که نسخه بایوس قدیمیه  و باید از سایت اصلی و معتبر آپدیت بشه.

معمولا با هر سیستمی برنامه ای جهت آپدیت بایوس ارائه میشه. به عنوان نمونه لپ تاپ ASUS k52jc از برنامه WIN Flash  جهت آپدیت بایوس استفاده میکنه؛ بعد از دانلود نسخه معتبر بایوس برنامه وین فلش را اجرا و مسیر فایل آپدیت رو که دانلود کردی بهش معرفی میکنی و تا پایان عملیات آپدیت سیستمو خاموش نمیکنی. بعد پایان کار دکمه خروج و سیستم خاموش میشه و بعد از راه اندازی دوباره سیستم کارت گرافیک رو شناخته و میشه اونو نصب یا با نسخه جدید آپدیت کنی.

دقت کنید که نسخه آپدیت بایوس رو از سایت اصلی دانلود کنی، چون  خیلی حساسه ...

 

BIOS  تنها کلمه ایست که می تواند تمام درایورهایی را که در یک سیستم به عنوان واسط سخت افزار سیستم و سیستم عامل کار می کند را شرح می دهد

.

دانلود کتاب همه چیز درباره بایوس BIOS__________ Yes I Can ____________
[ دوشنبه 29 اردیبهشت 1393 ] [ 14:33 ] [ Ehsan ]

رفع خطای The Computer Restarted unexpectedly or encountered an unexpected error هنگام نصب ویندوز.

برای رفع این خطا به آسانی مراحل زیر را دنبال کنید.


1- در هنگام بروز پیغام خطا کلیدهای ترکیبی SHIFT+F10 را بزنید تا پنجره  command prompt باز شود.

2-بازکردن ویرایشگر رجیستری با تایپ regedit در خط دستور.

3- حالا پنجره ویرایش رجیستری باز شده و به دقت مسیر زیر زیر را دنبال کنید:

HKLocal machine/SYSTEM/SETUP/STATUS/ChildCompletion

4- دنبال کلید setup.exe بگردید و مقدار آن را تغییر دهید.دامنه تغییرات بین عدد 1 تا 3 می باشد.

روی کلید مورد نظر دابل کلیک کنید و مقدار آن را تغییر دهید.

5- برنامه ویرایشگر رجیستری را ببندید.

6- برنامه خط دستور CMD را ببندید.

7- روی دکمه OK پیغام خطا کلیک کنید.

کامپیوتر ریستارت شده و به آسانی به ادامه نصب ویندوز میپردازید.

تمام.__________ Yes I Can ____________
[ سه‌شنبه 23 اردیبهشت 1393 ] [ 11:30 ] [ Ehsan ]

تحلیل تکنیکال چیست؟

تحلیل فنی یک تکنیک در بازار های مالی است که برای پیش بینی جهت گیری قیمت های اوراق بهادار در آینده از طریق بررسی داده های آماری گذشته بازار خصوصا در مورد قیمت و حجم معاملات انجام می شود. تحلیل فنی در حالت محض ، با فرض اینکه قیمت و حجم مهمترین و مرتبط ترین عامل ها برای تعیین جهت گیری آینده و عملکرد یک سهام و یا بازار خاص هستند ، فقط رفتار واقعی قیمت ها و حجم معاملات بازار را مورد توجه قرار می دهد . تحلیلگران فنی ممکن است مدلها و قواعد تجارتی را بکار گیرند که بر مبنای قیمتها و یا تبادل حجم ها استوار هستند . برخی از این مدلها و قواعد عبارتند از : شاخص نیروی نسبی ، میانگین های متحرک ، پسر فت ها ، همبستگی های درون بازاری و برون بازاری ، و در حالت کلاسیک شناسایی الگوهای نموداری.


به هر حال، خریداران سهام زیادی وجود دارند که علنا" اعلام کرده اند که از تحلیل فنی نه به عنوان یک علم برای پیش بینی آینده بلکه به عنوان یک ابزار ارزشمند برای شناسایی روند تغییرات قیمت و فرصت های مطلوب تجاری ، استفاده می کنند.فرض کار این است که تمام اطلاعات اساسی و نظریات فعلی بازار تقریبا در قیمت فعلی بازتاب می یابند و وقتی که آنها همراه با قیمت گذشته سهام بررسی شوند ، الگوهای حجمی و قیمت تکرار شونده (recurring patterns) را آشکار می سازد که می توانند سر نخ هایی برای پیش بینی تغییرات قیمت در آینده به ما بدهند.


تحلیل فنی معمولا با تحلیل بنیادین در علم اقتصاد مقایسه می شود . تحلیل بنیادین به بررسی عوامل اقتصادی می پردازد که به گفته برخی اقتصاد دانان می توانند بر روی قیمتهای بازارهای مالی تاثیر بگذارند.از دیدگاه تحلیل فنی قیمت به تنهایی بازاتاب دهنده اینگونه تاثیرات قبل از آن است که سرمایه گذاران از آنها آگاه شوند. بنابراین تحلیل فنی فقط به بررسی قیمتها می پردازد. برخی از تجار از تحلیل فنی و یا تحلیل بنیادین به تنهایی استفاده می کنند و برخی دیگر از هر دوی آنها برای اخذ تصمیمات تجاری خود استفاده می کنند.


کارشناسان فنی می گویند که قیمت بازار بازتاب دهنده تمام اطلاعات مرتبط است ، بنابر این تحلیل آنها بیشتر به فاکتورهای داخلی بازار توجه دارد تا به فاکتورهای خارجی مانند اخبار. تغییرات قیمت نیز حالت تکرار شونده دارند چون سرمایه گذاران جمیعا ً به سمت رفتارهای الگودار (patterned behavior) گرایش دارند - بنابر این کارشناسان بر روی شرایط و روند های قابل شناسایی متمرکز می شوند.


جریان بازار تاثیرگذاری فاکتورهای گوناگون را کاهش میدهد (Market action discounts everything)
بر اساس این فرضیه اثبات شده که تمام اطلاعات مربوطه تقریبا توسط قیمت ها بازتاب می یابند ، تحلیلگران فنی مطلق معتقدند که تحلیل بنیادین کاری بی فایده است - آنها می گویند اخبار و وقایع اخبار تاثیر مهمی روی قیمت ندارد و نتایج تحقیقاتی از قبیل بررسی های انجام گرفته توسط ,Cutler Poterba و Summers با عنوان " چه چیزی قیمت سهام را تغییر می دهد؟" را برای تایید ادعای خود بیان می کنند. 


در اغلب روزهای بزرگ برگشت ‌‌( تغییرات بزرگ بازاری ) ، اطلاعاتی که مطبوعات به عنوان دلیل تغییر بازار اعلام می کنند، اهمیت خاصی ندارد. گزارشات مطبوعات در روزهای مجاور نیز به نظر نمی رسد که هیچ دلیل متقاعد کننده ای برای بیان علت میزان سود ها و یا نزول قیمت های آینده ،آشکار سازند.
قیمت ها بر طبق یک روند (الگو) تغییر می کنند
مبحث روند های تغییر قیمت بازار را نیز ملاحظه فرمایید. تحلیلگران فنی معتقدند که قیمت ها روند و یا مسیر حرکت دارند. کارشناسان می گویند که بازارها روند رو به بالا ،پایین ، افقی (تخت) دارند.این تعریف مقدماتی از روند تغییر قیمت ها توسط تئوری داو(Dow Theory) مطرح شده است. 


تاریخ تمایل به تکرار خود دارد
تحلیلگران فنی معتقدند که سرمایه گذاران مجموعا" رفتار سرمایه گذارانی را تکرار می کنند که پیش از آنها داد و ستد می کرده اند. "هر کسی می خواهد در شرکتی مثل شرکت مایکروسافت روزهای اول در بورس سرمایه گذاری کند"، " حتی اگر این سهام دوباره به ۵۰$ برسد ،من آنرا خواهم خرید." ، "تکنولوژی این شرکت ،انقلابی در صنعت خود ایجاد خواهد کرد ،بنابر این سهام آن فوق العاده بالا خواهد رفت" - همه اینها مثالهایی از مقاصد و احساسات سرمایه گذاران است که دائما ً تکرار می شوند. اگر چه احساسات در بازار از نظر کارشناسان غیر معقول و غیر منطقی هستند، ولی این احساسات وجود دارند. چون معمولا عملکرد سرمایه گذاران تکرار می شود، کارشناسان تکنیکال معتقدند که الگو های قابل شناسایی (و قابل پیش بینی ) قیمت را می توان بر روی یک نمودار نشان داد. 


● مطالعات تجربی و مشکلات تئوریک
مجله وال استریت اروپا (The Wall Street Journal Europe) اینگونه بیان می کند "این مسئله که آیا تحلیل فنی واقعا مفید هست یا نه ،تبدیل به یک موضوع مشاجره آمیز در وال استریت شده است. برخی از سرمایه گذران معتقدند که پیش بینی تغییرات رو به بالا و یا رو به پایین بازار غیر ممکن هستند. تحقیقات دانشگاهی نشان داده است که وقتی اغلب مردم ، چه حرفه ای و چه تازه کار ، سعی می کنند با وارد کردن و یا خارج کردن پول خود بر نوسانات بازار سهام غلبه کنند ، کار آنها نتیجه ای جز ضرر در بر نخواهد داشت. همان مقاله نشان می دهد که چند تحلیلگر تکنیکال چگونه ممکن است به صورت همزمان پیش بینی های متناقض و مخالفی را در مواجه با داده های یکسان مطرح کنند.


● قابلیت اجرا و کمبود شواهد و دلایل
اغلب مطالعات دانشگاهی نشان می دهند که تحلیل فنی قدرت پیش بینی کمی دارد، اما برخی مطالعات نشان داده اند که ممکن است بازدهی زیادی داشته باشد. برای مثال نشان داده شده است که انواع تحلیل تکنیکال قابل اندازه گیری ، مانند پیش بینی غیر خطی با استفاده از شبکه های عصبی ، در برخی موارد می توانند پیش بینی هایی ارایه کنند که از لحاظ آماری بسیار حائظ اهمیت هستند. یک مقاله کاری از فدرال رزرو (Federal Reserve) مربوط به سطوح حمایت و مقاومت در نرخ ارزهای خارجی در کوتاه مدت ،شواهدی قوی نشان داده است که اگرچه قدرت پیش بینی این ترازها در بین نرخ ارزها و بنگاه های مختلف تغییر می کند، ولی این تراز ها به پیش بینی وقفه ها در الگوهای طول روز کمک می کنند.
در سال ۲۰۰۸دکتر امانوئل کانگارتی (Dr. Emanuele Canegrati)،در مقاله منتشر نشده اش با عنوان "قدم زدن غیر اتفاقی در لنگرگاه جزایر قناری" (A Non-random Walk Down the Canary Wharf) ، بزرگترین مطالعه اقتصادسنجی که تا کنون برای اثبات اعتبار و سندیت تحلیل فنی صورت گرفته را برای بزرگترین شرکت های در لیست بازار بورس FTSE انجام داد. وی با تحلیل بیش از ۷۰ شاخص فنی که برخی از آنها تا آن زمان ناشناخته بودند، نشان داد که چگونه می توان با استفاده از برخی شاخص های تکنیکال ، بازگشتهای بازار را تا اندازه ای پیش بینی نمود. XMarket.asia

در بین کتاب های حال حاضر 2 کتاب که در زمینه تحلیل تکنیکال بسیار مفید و ارزشمند می باشد را دربین کتاب های بیشماری که مطالعه نمودم را برای دانلود انتخاب کردم.

دانلود کتاب تحلیل تکنیکال 1

دانلود کتاب تحلیل تکنیکال 1


__________ Yes I Can ____________
[ شنبه 20 اردیبهشت 1393 ] [ 10:04 ] [ Ehsan ]

1 2 >>

درباره وبلاگ

:: تمام دنیا رو که بگردی دنبال تکیه‏ گاهن، هیچ تکیه‏ گاهی محکم‌تر از خودت نمیبینی شک نکن :: درود به بازدیدکنندگان گرامی؛ در این وبلاگ سعی شده مقالات مفید راجع به موفقیت|راز|قانون جاذبه|بورس و ... جمع ‏آوری شود + نوشته های خودم آرزومند موفقیت‌های شما سرفراز باشید.

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 104761